6 KSIĄŻEK O STYLU RETRO, KTÓRE POLECAM

Jeśli chodzi o nasz rynek wydawniczy oraz publikacje w języku polskim traktujące o szeroko pojętym stylu retro, nie jest zbyt ciekawie. Wprawdzie w tym roku nieco się poprawiło i w księgarniach pojawiło się kilka tytułów wartych uwagi, to porównując naszą ofertę, do tego, co można znaleźc w literaturze angielskojęzycznej, jest niestety wciąż bardzo ubogo. Z pomocą jak zwykle przychodzi Amazon i to głównie na tej stronie zaopatruję się w książki oraz albumy poświęcone modzie retro. Dziś chciałam Wam przedstawić moje ulubione tytuły.

1.* VINTAGE FASHION. COLLECTING AND WEARING DESIGNER CLASSICS *
Szczegółową recenzję książki znajdziecie tutaj
2. * VINTAGE HAIRSTYLING. RETRO STYLES WITH STEP-BY-STEP TECHNIQUES *
O książce pisałam tutaj >>
3. * THE 1950S LOOK. RECREATING THE FASHIONS OF THE FIFTIES *
Ciekawa książka poświęcona modzie oraz urodzie lat 50. Podzielona na przejrzyście skonstruowane rozdziały opisujące zarówno styl kobiet, jak i mężczyzn. Zawiera mnóstwo cytatów pochodzących z brytyjskich pism z tamtego okresu, dotyczących zasad ubioru oraz makijażu.
W środku znajdziecie zarówno dużo ciekawych fotografii oraz ilustracji z magazynów oraz reklam, ale także sporo tekstu. Bardzo szczegółowo potraktowano dodatki. Każdemu z nich poświęcono osobny rozdział (buty, pończochy, kapelusze, rękawiczki, paski, torebki i koszyki, walizki, parasolki, okulary, biżuteria, apaszki).

 4. * STYLE ME VINTAGE. HAIR *
Niewielka książeczka z serii "Style me Vintage" jako jedna z pierwszych zagościła na mojej półce, więc mam do niej sentyment. W środku pokazano najsłynniejsze fryzury od lat 20. do 60. XX wieku, wraz z opisem i zdjęciami, jak krok po kroku je wykonać. Nieco więcej o tej książeczce pisałam także tutaj >>
5. *BURLESQUE AND THE ART OF TEESE * 
Książka autorstwa Dity von Teese, w której artystka dzieli się swoją wiedzą na temat burleski, opowiada o początkach swojej fascynacji stylem retro, a także udziela ciekawych wskazówek dotyczących makijażu oraz fryzur z lat 1920 - 1960.

6. * MODA KOBIECA XX WIEKU *
A na koniec moja ulubiona książka w języku polskim opowiadająca o modzie XX wieku. Do tego tytułu wracam najczęściej i polecam ją wszystkim osobom, które chcą zgłębić styl minionych dekad. 
  A JAKIE SĄ WASZE ULUBIONE KSIĄŻKI POŚWIĘCONE STYLOWI RETRO?


No comments:

Post a Comment