Retro z Pekinu: Le Palais Vintage i Miss Winny

Na zdjęcia Miss Winny trafiłam na Instragramie. I przepadłam! Pochodząca z Pekinu pin up girl jest olśniewająca i przywodzi na myśl modelki z dawnych lat, ze słynną Dovimą na czele. Wszystko za sprawą smukłej sylwetki (talia Miss Winny ma 60 cm - poproszę o taką!), niezwykłej urody oraz perfekcyjnego makijażu i nienagannie ułożonych włosów. Miss Winny jest nie tylko międzynarodową modelką, ale także projektantką i właścicielką marki Le Palais Vintage, specjalizującej się w niezwykłej urody sukienkach inspirowanych stylem lat 50. Ubrania marki znajdziecie na stronie Aliexpress.com. Jak możecie się domyślić, zaczęłam uważnie przeglądać ofertę sklepu i wpadałam w coraz większy zachwyt.  
Tkaniny: Na początku byłam pewna, że skoro ubrania pochodzą z Chin (jak większość rzeczy dostępnych w naszych sklepach), to pewnie po takiej cenie, nie mogę spodziewać się niczego więcej poza poliestrem. I tutaj małe zaskoczenie. W przeważającej większości ubrania wykonane są z bawełny, wełny czy rayonu. Oczywiście poliester też się zdarza, ale ta tkanina pojawia się nawet u wysoko ceniących się  marek. 
Wykonanie: W tym wypadku posiłkować mogę się tylko zdjęciami. Na szczęście na stronie dostępne są zdjęcia zarówno na modelce, jak i na manekinie. Te drugie są znacznie bardziej dokładne i według mnie widać na nich porządne wykonanie. Są zbliżenia na wszyte zamki czy podszewki. Oczywiście nie jestem aż tak wielką znawczynią, żeby na podstawie fotografii ocenić jakość produktu, ale według mnie wyglądają one nieźle.
Rozmiary: To niestety największy problem. Większość ubrań dostępna jest w rozmiarach XS - L, niektóre produkty są także w rozmiarze XL. Nie jest to jednak europejska rozmiarówka, o czym można się przekonać spoglądając na tabelę z rozpiską. Jeśli nie macie talii mniejszej niż 72 cm to niestety nie znajdziecie tutaj niczego dla siebie. 
Ceny: Ciężko mi powiedzieć, czy adekwatne do jakości, bo jeszcze tego nie wiem. Ale są na tyle według mnie przystępne, że warto to sprawdzić. 
Przesyłka: Jest darmowa! 

Gdyby któraś z Was kupowała już ubrania tej marki, koniecznie dajcie znać! A tymczasem zapraszam do obejrzenia kilku wybranych projektów Le Palais Vintage

Perfekcja!No comments:

Post a Comment