Gossard: bielizna w stylu retro

Marka  Gossard powstała w 1901 roku w Wielkiej Brytanii. Henry Williamson Gossard, jej założyciel, zafascynowany był aktorką Sarah Bernhardt i tym w jaki sposób specjalnie zaprojektowany dla niej gorset, modelował sylwetkę słynnej diwy. W latach 20. Gossard zrewolucjonizował rynek bieliźniany wprowadzając gorset, którego sznurowanie znajdowało się z przodu. Dzięki temu kobieta nie potrzebowała już asysty przy jego wkładaniu i sznurowaniu. W latach 40. marka produkowała nie tylko bieliznę, ale także żagle, spadochrony, a nawet myśliwskie pontony.
Kolejnym rewolucyjnym i pionierskim krokiem było wprowadzenie lekkiego, modelującego pasa do pończoch Silkskin wykonanego z nylonu.
W latach 60. marka wprowadziła na rynek modelujący stanik, znany dziś pod nazwą Wonderbra. 
Współczesna bielizna Gossard nawiązuje także do dawnych wzorów dostępnych w archiwach marki. Jednym z takich przykładów jest linia Femme Fatale oraz Retrolution.
Gossard Retrolution
Gossard Retrolution Bridal


Bieliznę marki Gossard kupić można w kilku salonach w Łodzi. Tutaj też znajdziecie sklepy w innych miastach w Polsce.  Oprócz tego dostępna jest między innymi na stronie Zalando czy Answear. Niestety nie jest tania. Ceny zaczynają się od 200 zł wzwyż.
No comments:

Post a Comment