Festiwale retro i rockabilly w Polsce: co się dzieje w tym roku?


Sezon festiwalowy właśnie się zaczyna. Mam na myśli przede wszystkim kraje europejskie, bo na przykład w takich Stanach Zjednoczonych trwa w najlepsze od kilku miesięcy. Największa impreza rockabilly na świecie Viva Las Vegas odbył się już na początku kwietnia, gromadząc jak co roku tysiące wielbicieli muzyki i stylu retro.
Brytyjski Telegraph sporządził ostatnio listę najciekawszych i najważniejszych festiwali vintage odbywających się na Wyspach.
Już sam rzut oka na strony tych wydarzeń może przyprawić o palpitację serca. No bo kto nie chciałby się znaleźc na Twinwood Festival - trzydniowej fieście, podczas której króluje muzyka od lat 1920 do 1960, występuje ponad 60 zespołów, odbywają się pokazy starych samochodów i wybiera się Miss i Mistera Vintage UK?
Twinwood Festival 23 - 25 sierpnia 2014
 A już jutro rozpoczyna się Atomic Festival - rodzinny piknik, na który chętnie bym się wybrała. Muzyka, tańce, pokazy starych aut, kina drive-in, stoiska z ubraniami vintage, parada pudli.. Atrakcje można wymieniać i wymieniać bez końca.
Atomic Festival 3-4 maja 2014
Kiedy w Łodzi królują Masy Krytyczne, które zamiast przysparzać cyklistom sympatii, odnoszą odwrotny skutek, przez londyńskie ulice raz do roku przejeżdża stylowy Tweed Run. Jego uczestnicy, odziani w obowiązkowy tweed, jadąc na swoich eleganckich rowerach, zatrzymują się na specjalnie zaaranżowanych przystankach na filiżankę herbaty i kończą całą wyprawę piknikiem w parku. Zobaczcie, jak wyglądał Tweed Run w zeszłym roku.
A co dzieje się u nas? 
Planowany na lipiec Rock'n'Road Rockabilly Festival został odwołany. 
Czy będzie kolejna edycja Pin Up Piknik w Poznaniu? Na razie nic nie wiadomo. 
Czy odbędzie się czwarta edycja American Day, organizowana w Warszawie przez Liberator Harley - Davidson? Mam nadzieję, że tak, bo na poprzedniej bawiłam się doskonale. 
American Day #3 -  31.08.2013

W listopadzie odbędzie się kolejna edycja dla miłośników tańca organizowana przez krakowską Sekcję Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych "Kmita Swing".
Tutaj znajdziecie informację o wydarzeniu. 
 Wiecie o jakiejś fajnej imprezie, a może organizujecie taką? Dajcie znać, stwórzmy razem kalendarz wydarzeń retro/pin up/ rockabilly, które dzieją się w naszym kraju! 
No comments:

Post a Comment