Kwietniowe lektury: film i moda

Dzień bez lektury? Niewyobrażalne! Też tak macie? Nawet, gdy jestem totalnie zmęczona, to MUSZĘ, naprawdę muszę, przeczytać choć kilka stron. I gdy kończę jedną książkę, muszę mieć w zapasie kolejną (a najlepiej więcej niż jedną, a nuż ta kolejna okaże się niewarta uwagi). Inaczej wpadam w lekką panikę. 
W tym miesiącu do mojej biblioteczki dołączyły trzy nowe pozycje. 
BIOGRAFIA JUDY GARLAND     
Wydawnictwo Prószyński i S-ka dodało do swojej oferty kolejną książkę poświęconą słynnej aktorce. Tym razem to Judy Garland, której kariera w Hollywood rozpoczęła się w jej wczesnym dzieciństwie. To najgrubsza z dotychczas wydanych biografii  (570 stron!). Będzie o czym czytać.
  WŁASNYMI SŁOWAMI - POLA NEGRI

Biografię Poli Negri już przeczytałam. Z chęcią sięgnę teraz do zbioru artykułów, esejów i opowiadań autorstwa słynnej polskiej aktorki.
Do książki została dołączona płyta z filmem 
SEKRETY MODY
Kolejna, po biografii Christiana Diora i Cristobala Balenciagi, ciekawa pozycja wydawnictwa Bukowy Las, poświęcona modzie. Tym razem autor opisuje 18 projektantów, którzy zrewolucjonizowali rynek. Jest tu Worth, Poiret, Vionett, Schiaparelli, Dior, Balenciaga, Yves Saint Laurent, Klein, Yamamoto i Kawakubo. Jestem w trakcie tej wciągającej lektury i już teraz gorąco polecam! 
 
 

No comments:

Post a Comment