Retro prezentownik 3 - świąteczne inspiracje

Jak co roku, zapraszam na przegląd świątecznych prezentów utrzymanych w stylistyce retro. Tradycyjnie zaczynam od książek, bo nie ma lepszego (przynajmniej dla mnie) upominku niż dobra lektura lub pięknie wydany album. W tym roku na rynku pojawiło się naprawdę sporo ciekawych wydawnictw. Duża w tym zasługa Prószyński i S-ka, dzięki któremu na mojej półce zagościły biografie Joan Crowford, Mae West, Marleny Dietrich, Katherine Hepburn oraz Teresy Tuszyńskiej. Bukowy Las wydał biografie mistrzów krawiectwa - Christiana Diora (przeczytana) oraz Cristobala Balenciagi (do kupienia). Jak zawsze niezawodny Taschen ma w swojej ofercie mnóstwo świetnych książek, tak samo jak Amazon. co.uk - jak już wejdę na ich stronę to...ech, musiałabym bank rozbić. Oprócz książek - kolekcję starych filmów. Empik ma coraz lepszą ofertą - cenowo też nieźle to wygląda.
Kolejne pozycje na liście - piękna bielizna zawsze sprawia dużo radości i nigdy nie jest jej za wiele. Eleganckie halki, pasy, nylonowe pończochy, komplety, mnie to się nigdy nie nudzi. Do tego klasyczne dodatki - biżuteria czy torebka. Plus ulubione perfumy i makijażowe co nieco.
Halka modelująca Maidenform/ Zalando.pl, bielizna Intimissimi, pończochy Gerbe gretastore,pl / pomadka Christian Dior i perfumy Dior Midnight Poison Douglas.pl / puder Artdeco Glam Vintage Collection / kolczyki granatowe Parfois i fioletowe Yes / Torebka Zara
Oprócz tego coś do mieszkania - eleganckie pudła, oryginalna porcelana, piękna pościel czy szklane pojemniki na drobiazgi.
Porcelana, szklane karafki i pudło w kwiaty - Zara Home / Pudła białe - Zalando.pl
Pościel Zalando.pl / Lampa, karafka i poduszka - Zara Home / Szlafrok KappAhl

No comments:

Post a Comment