Praga retro vol.1 - butiki vintage


Ostatnie dni września spędziłam w cudownej Pradze. I choć odwiedziłam to miasto już po raz piąty, był to najbardziej intensywny wyjazd do tej pory - zwiedzałam, bywałam, uczestniczyłam w świetnych imprezach i relaksowałam się przy moim ulubionym ciemnym Kozelu. W trakcie pobytu postanowiłam gromadzić materiał specjalnie dla Was - miłośniczek stylu retro i mody vintage, które mają w planach wyjazd do tego magicznego miasta. Cykl zaczynam od sklepów z odzieżą, które warto odwiedzić, nawet wtedy, gdy nie planujecie niczego kupować.
Okolice Starego Miasta
Galerie Art Deco  Michalská 21
Jeśli jesteście miłośniczkami stylu art deco musicie tutaj zajrzeć. Wnętrze tego niepozornie wyglądającego butiku skrywa prawdziwe skarby z lat 20. oraz 30. XX wieku, począwszy od ubrań i dodatków, poprzez biżuterię, drobne akcesoria do domu, po sprzęty, porcelanę i obrazy.
Można oglądać, dotykać i mierzyć, do czego zachęca przemiła właścicielka. Ceny? Wiadomo, tanio nie jest. W końcu zgromadzone są tu rzeczy, które mają ponad 100 lat! Ale nie są to też aż tak horrendalne sumy, że po przekroczeniu progu uciekniecie z krzykiem. Przykładowo - sztuczne kwiaty do przybrania kapeluszy to koszt około 70 zł, drobna biżuteria - już od 60 zł. 
Rękawiczki - ceny od około 100 zł
Bardzo duży wybór wszelkich nakryć głowy
Nana Vogue Benediktinska 8
Jeśli dysponujecie większą gotówką, możecie wybrać się na zakupy do tego ekskluzywnego butiku vintage. W ofercie tego sklepu znajdziecie ubrania i dodatki najbardziej znanych projektantów: Chanel, Dior, YSL, Gucci etc. Pięknie wyeksponowane sukienki z lat 50., etole, wieczorowe toalety i mnóstwo dodatków - to miejsce jest naprawdę zachwycające!
Prague Fashion Museum & Vintage Shop Stupartska 3

Sukienka z lat 30.
Wyjątkowe miejsce, w którym możecie obejrzeć oraz kupić oryginalne ubrania i dodatki z lat 1920 - 1980. Ekspozycja zmienia się raz w miesiącu, a wszystkie rzeczy wystawiane są na aukcji. Przy zestawach podane są ceny wywoławcze: np. czarna sukienka z lat 30. XX wieku wyceniona została na kwotę minimalną 3000 koron.

Elegancko ustawione stylizacje są dokładnie opisane, a nad nimi widnieją charakterystyczne elementy konkretnej epoki.

Sukienka z lat 40. - zachwycająca!


Poza Starym Miastem
Bohemian Retro -  Chvalova 8 (dzielnica Žižkov)

Z tego butiku mam niestety najmniej zdjęć. Wszystko dlatego, że to właśnie tutaj spędziłam najwięcej czasu, buszując między wieszakami. Z jednej strony zachęcające ceny - spódnice za 400 koron, bluzki za 200 koron, rękawiczki skórzane 250 koron, biżuteria od 300 koron, okulary od 600 koron. W ofercie ubrania i dodatki z różnych dekad, najwięcej z lat 60. oraz 70. Z drugiej strony nasz pobyt tutaj umilał mąż właścicielki, który w zastępstwie swej małżonki zabawiał nas ciekawą rozmową, polecał pobliskie puby, informował o wieczornych imprezach i opowiadał o wujku z Ameryki, który uwielbiał polskie pierogi. Z tego butiku wyszłam także ze skórzanymi, brązowymi rękawiczkami oraz piękną broszką.

Oprócz wymienionych przeze mnie sklepów vintage, w Pradze co krok będziecie natykać się także na dużo mniejszych sklepików oferujących drobne dodatki i przeróżne starocie.Warto bacznie się rozglądać.
Zachęcam do zaglądania do środka,  nawet tylko po to, by pooglądać różne stare bibeloty, zegary, obrazy i fotografie.
Nie brakuje także cudownych antykwariatów. W tym poniżej nawet nie pytałam o ceny. Po co się denerwować?No comments:

Post a Comment